Search
Close this search box.

Mokymai intervencinės radiologijos laboratorijos slaugytojoms (Kauno klinikos)

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno Klinikos, bendradarbiaujant su Terumo Europe, buvo organizuoti intervencinės kardiologijos ir intervencinės radiologijos slaugytojų mokymai, kurių metu, įgyvendinant “Terumo Learning Edge” programą, sveikatos priežiūros specialistai iš Slovakijos dalyvavo dviejų dienų mokymosi sesijoje.

Ši edukacinė programa apima įvairias aktualias temas: priežiūra prieš ir po procedūrų, radiacinė sauga ir apsauga intervencinėje operacinėje, komplikacijos ir kritinės situacijos, dalyvavimas intervencinėse procedūrose, taip pat geriausios praktikos dalijimąsi interaktyvių užsiėmimų metu.

Programos dalyviai turėjo galimybę mokytis kompleksinių pacientų gydymo metodų ir semtis žinių kartu su patyrusia vyriausiąja slaugytoja Neringa Packeviciene, intervencinės operacinės komanda: Eduard Tsybulskyi, Brigita Augūnė ir radiacinės saugos specialistu Egidijus Lysenko.

Dalintis:

Susijusios naujienos

Diagnozė mioma – brangūs vaistai ar gimdos šalinimas ne visada yra vienintelės išeitys

Gausios ir skausmingos mėnesinės, skausmas pilvo apačioje, juosmens ir strėnų maudimas, kraujavimas tarp menstruacijų – simptomai, kurie gali signalizuoti apie gimdos miomą – gerybinį lygiųjų gimdos raumenų naviką, dažniausiai pasireiškiantį 30-50 metų amžiaus moterims. Metodų gydyti šią varginančią ligą šiais laikais netrūksta, o vienu inovatyviausių ir saugiausių yra laikoma jau dešimtmetį Lietuvoje atliekama gimdos arterijų embolizacija.

Transarterinė chemoembolizacija (TACE) – veiksmingas įrankis kovoje su kepenų vėžiu

Europoje suaugusiųjų kepenų ląstelių karcinomos sergamumo ir mirtingumo rodikliai atitinkamai – 65000 ir 60240 atvejų. Apie šią grėsmingą ligą ir inovatyvias, pacientų sveikatą tausojančias gydymo galimybes pasakoja Klaipėdos universiteto ligoninės filialo „Klaipėdos ligoninė” gydytoja onkologė chemoterapeutė Vaida Gedaminienė ir Intervencinės radiologijos skyriaus vedėjas gydytojas intervencinis radiologas Algimantas Šimkaitis.