Search
Close this search box.

Kokybinė abliacija

Dirbtinis intelektas chirurginėse navigacinėse sistemose palengvina sunkias užduotis, leidžia tiksliai atlikti specifinius judesius, teoriškai mažina klaidų tikimybę. Intervencinėje radiologijoje naudojamos navikų gydymo sistemos padeda tiksliai pozicionuoti adatą, nuspėti būsimą gydymo lauką, įvertinti atliktos procedūros efektą čia ir dabar – operacinėje, ir, esant reikalui, atlikti papildomus veiksmus.
Kokybinė abliacija su dirbtiniu intelektu valdoma navigacine sistema leidžia atlikti atkuriantį ir standartizuotą naviko gydymą ir taip pasiekti geresnius rezultatus bei išgydyti daugiau vėžiu sergančių pacientų.

Iki 2030 m. kasmet pasaulyje bus diagnozuojama
apie 10–11 mln. vėžio atvejų (PSO). 

Lietuvoje sergamumas onkologinėmis ligomis didėja, tačiau ta pati tendencija stebima ir kitose pasaulio valstybėse. Vėžys yra su amžiumi susijusi liga, tad ilgėjant gyvenimo trukmei ir daugėjant vyresnio amžiaus žmonių populiacijoje, neišvengiamai daugėja ir onkologinių susirgimų.

Lietuvoje, palyginti su kitomis Europos šalimis, mirtingumo nuo vėžio rodikliai išlieka vieni aukščiausių. Mirtingumas nuo vėžio yra tiesiogiai susijęs su sergamumo pokyčiais bei gydymo efektyvumu.

Dirbtinis intelektas vėžio diagnozavime ir gydyme

Cascination – inovatyvių medicinos sistemų kūrėjai, užtikrinantys aukščiausios kokybės produktus, palaikymą ir greitą problemų sprendimą. CAS One IR sistema turi integruotą programinę įrangą AblaSure. Tai yra dirbtinis intelektas (DI), apmokytas naudoti didelius duomenų rinkinius, leidžiantis akimirksniu sklandžiai ir trijose dimensijose įvertinti efektyvias abliacijos ribas pagal iš anksto sukurtą gydymo planą. Ši DI navigacinė sistema yra pagrįsta algoritmu, kuris papildomai apskaičiuoja aprėpties procentą, nurodydamas, kokiu mastu navikas ir planuojama riba buvo pašalinta.

DI navigacinė sistema

AmberCell Solutions dirba su vienos inovatyviausių DI navigacinės sistemos CAS One IR gamintoju Šveicarijos kompanija Cascination.  Ši kompanija – inovatyvių medicinos sistemų kūrėjai, užtikrinantys aukščiausios kokybės produktus, palaikymą ir greitą problemų sprendimą.  

CAS One IR sistema turi integruotą programinę įrangą AblaSure. Tai yra dirbtinis intelektas, apmokytas naudoti didelius duomenų rinkinius, leidžiantis akimirksniu, sklandžiai ir trijose dimensijose įvertinti efektyvias abliacijos ribas pagal anksto sukurtą gydymo planą. Šis DI pagrįstas algoritmas papildomai apskaičiuoja aprėpties procentą, nurodydamas, kokiu mastu navikas ir planuojama riba buvo pašalinta. 

  Kokybinės abliacijos ekonominis poveikis visuomenės lygiu

  Naudojant DI valdomas navigacines sistemas taupomos įstaigos lėšos

DI navigacinės sistemos pagalba trumpėja procedūrų laikas, mažėja žmogiško faktoriaus įtakotų klaidų, didėja efektyvumas, mažėja darbo krūvis. Sutaupytas naudojamos įrangos laikas gali pasitarnauti kitoms procedūroms.  Žiūrint iš intervencinės radiologijos prizmės, DI pasitarnauja keliais aspektais. Pirma, planuojant procedūras tokie įrankiai kaip virtuali realybė leidžia atlikti priešprocedūrinį planavimą, tiksliai įvertinti sudėtingą anatomiją ar simuliuoti pačią procedūrą bei jos rezultatą, nekeliant potencialios rizikos pacientui.

DI navigacinė sistemos naudojimas

Dirbtinis intelektas naudojamas navigacinėse sistemose, kurios naudojamos kartu su terminės ir ne terminės navikų abliacijos (navikų destrukcijos) prietaisais. Tai padeda gydytojams tiksliau įvertinti naviko dydį, lokalizaciją, suplanuoti procedūrą, o ją pabaigus iš karto įvertinti ar rezultatas pasiektas.  

 

1

Mikro bangų abliacija

Navikas sunaikinamas naudojant mikrobangų energijos generuojamą šilumą

Radio
dažnuminė abliacija

Veikiamas žema temperatūra navikas yra suardomas

Elektro-poracija

Elektrinių impulsų ir vaistų nuo vėžio metodų derinys.

Kryo
abliacija

Sistema naudoja medicines dujas, kurios padeda pasiekti itin žemą temperatūrą, užšaldyti naviką, vėliau atšildyti

Biopsijos

Intervencinis tyrimo metodas, kai biologinių ląstelių ar audinių gabalėlis paimamas ištyrimui iš vietų, kur esama pakitimų

Mikrobangų abliacija

Mikrobangų abliacija – (MWA) – tai naviko destrukcija, naudojant mikrobangų energijos generuojamą šilumą. Tiksliai naviko vietai nustatyti ir vertinimui naudojamas KT arba UG.   Mikrobangų generatoriai turi galimybę naudoti plonas adatas, dar vadinamas, antenomis, per kurias iš generatoriaus yra tiekiamos mikrobangos. Antenos įvedamos į naviką per odą, taip pat galima jas naudoti ir atvirų operacijų metu. 

AmberCell Solutions gali pasiūlyti vienu metu iki keturių antenų naudojantį prietaisą TATO, kuris yra itin paprastai valdomas, ergonomiškas ir užtikrinantis saugią procedūrą. Sistemą galima naudoti kepenų, inkstų, plaučių, skydliaukės, kaulų ir kitų organų navikų terminei destrukcijai.  Procedūros kompensuojamos kepenų, skydliaukės navikams, dalinai kompensuojamos – inkstams, plaučiams ir kitiems organams.

Šalčio abliacija

Šalčio (cryo) abliacija – tai terminis perkutaninis navikų metodas, kurio metu kriozondai (antenos) yra įvedami į naviką KT kontrolėje. Sistema naudoja medicines dujas, kurios padeda pasiekti itin žemą temperatūrą, užšaldyti naviką, vėliau atšildyti. Veikiamas žema temperatūra navikas yra suardomas. Vienu metu galima prijungti iki aštuonių antenų, kurios pasirenkamos spriklausomai nuo naviko dydžio.  Kryo abliacija atliekama inkstams, plaučiams, kaulams, kepenims, taip pat gerybiniams navikams, kai krūtų fibroadenomos.  

Procedūros yra kompensuojamos inkstų navikams.  Kryo abliacijos sistema yra JAV įmonė Varian, sistemos CryoCare Touch gamintojas. 

Grįžtamoji elektroporacija

Grįžtamoji elektroporacija – elektrochemoterapija – Elektrinių impulsų ir vaistų nuo vėžio metodų derinys.  Elektriniai impulsai sukelia pokyčius ląstelės membranoje: vyksta jos destabilizacija, formuojasi laikinos „poros“ (elektroporacija), dėl to padidėja membranos pralaidumas jos išorėje esančioms medžiagoms ir vaistas, kuris normaliomis sąlygomis sunkiai prasiskverbia į ląstelės vidų, lengvai pasiekia taikinį. 

Šis metodas leidžia panaudojant nedideles dozes pasiekti išskirtinai didelę chemopreparato dozę navikinėje ląstelėje, tuo metu šalia esantys sveiki audiniai, kurie yra mažai jautrūs vaisto poveikiui, išlieka nepažeisti. Elektrochemoterapijos metodas buvo taikomas tik paviršinėms odos metastazėms gydyti, ypač krūties vėžio, melanomos. Tačiau naujos sistemos turi elektrodus, skirtus giliesiems audiniams, todėl galima gydyti kasos, kepenų, kaulų ir kitus navikus. Šis metodas ypatingas tuo, kad leidžia gydyti navikus, esančius kritinėse vietose – greta nervų, didelių kraujagyslių. Procedūros metu nuo dviejų iki šešių adatų – elektrodų – įduriama į naviką ir aplink jį priklausomai nuo naviko dydžio. Po to į veną suleidžiamas vaistas ir aktyvuojami elektrodai. Po dviejų minučių elektroporacijos seanso vaisto koncentracija piktybinėse ląstelėse padidėja tūkstantį kartų, poros užsidaro, ir vaistas iš lėto sunaikina paveiktas ląsteles. 

Lietuvoje elektrochemoterapija yra kompensuojama nuo 2022 metų.  

AmberCell Solutions siūlo Italijos kompanijos Igea sistemą elektrochemoterapijai Cliniporator VITAE, kurią galima naudoti tiek paviršiniams navikams, tiek ir parenchiminių organų navikams.  

Grįžtamosios elektroporacijos procedūra:

Radiodažnuminė abliacija

Radiodažnuminė abliacijai (RFA / RDA) – yra vienas iš keleto medicinoje naudojamų abliacijos būdų, kuris pagrįstas vidutinio dažnio (350–500 kHz) kintamosios srovės veikimu į norimą audinį. Procedūros metu susidariusi aukšta temperatūra veikia į norimo audinio histologinę struktūrą. RDA gali būti taikoma viena arba su kitais gydymo būdais (chirurginiu, chemoterapija, spinduline terapija), siekiant naviką sunaikinti, sumažinti. RDA gali būti taikoma kepenų, plaučių, inkstų vėžio gydymui. Tai seniausias terminės abliacijos gydymo metodas, pradėtas naudoti kiek daugiau daugiau nei prieš dvidešimt metų. 

Produktai

3

CAS-One IR

Šveicarų gamintojo CASCINATION sukurta dirbtinio intelekto navigacijos sistema, padeda planuoti, naršyti ir pašalinti navikus atliekant perkutanines intervencijas

1

TATO

Japonų gamintojo TERUMO sukurtas prietaisas mikrobangų abliacijoms (vienu metu iki keturių antenų). Paprastai valdomas, ergonomiškas ir užtikrina saugią procedūrą

2

CRYOCARE TOUCH

JAV įmonė VARIAN sistema sistema sukurta taip, kad užšaldytų audinius, naudojant itin žemą temperatūrą, o kriozondas gali gaminti įvairių dydžių „ledo kamuoliukus“

4

CLINIPORATION VITAE

Italijos kompanijos IGEA sistema skirta elektrochemoterapijai, kurią galima naudoti tiek paviršiniams navikams, tiek ir parenchiminių organų navikams gydyti

Susisiekime

Kilo klausimų ar norite sužinoti daugiau apie mūsų sprendimus? Parašykite ir netrukus mūsų ekspertas su Jumis susisieks.