Search
Close this search box.

Dubens pilnakraujystės sindromas

Chroniškas dubens skausmas (CDS) Pasikartojantis ar nuolatinis pilvo ar dubens skausmas, trunkantis mažiausiai 3–6 mėnesius, nesant žinomos dubens etiologijos. Nuo šio skausmo kenčia apie 33% moterų. Chroniškas dubens skausmas gali būti Dubens pilnakraujystės sindromo (DPS) sudedamoji dalis. Įprastai šiam sindromui būdingas dubens venų nepakankamumas ir dubens venų varikozė. 

DPS būdingas 10-30 % pacienčių, kurios jaučia CDS ir kurioms negalima rasti kitų akivaizdžių patologijų

Tikrąjį DPS dažnį nustatyti nėra lengva, nes nėra standartinių diagnostinių kriterijų ir net nėra aiškių klinikinių įtarimų moterims, turinčioms ginekologinių ir urologinių simptomus.  

Sindromai

Didelės apimties apklausos rodo, jog šalia DPS labiausiai paplitę gretutiniai sindromai yra: 

  • Stiprus nuovargis (72%) 
  • Galvos svaigimas (63%) 
  • Dirgliosios žarnos sindromo symptomai (61%) 
  • Smegenų rūkas (33%) 
  • Migreniniai skausmai (49%) 
  • Poliurija ar disurija (41%) 
  • Stiprus prakaitavimas (31%) 
  • Temporomandibulinio sąnario skausmas (31%) 
  • Nukarusi oda, suminkštėję sąnariai (18%) 

Diagnostika

Ultragarsinis tyrimas daromas siekiant nustatyti dubens venų varikozę, jis gali padėti patvirtinti dubens venų sąstingio sindromą. Tačiau tikslesnei diagnozei patvirtinti gali prireikti kitų vaizdo tyrimų. Šie tyrimai gali apimti venografiją, kompiuterinę tomografiją (KT), magnetinio rezonanso tomografiją (MRT) arba magnetinio rezonanso venografiją.  

Diagnostiniai dubens venų stazės sindromo diagnostikos kriterijai ultragarsu yra šie: 
• Vingiuotos dubens venos, kurių skersmuo > 6 mm 
• Lėta kraujotaka < 3 cm/s arba atvirkštinis tekėjimas 
• Išsiplėtusios lankinės venos miometriume, jungiančios dvišales dubens varikozes. 
• Policistiniai pokyčiai kiaušidėse 

Lentelė: PCS Patient Population

Norint supaprastinti DSS diagnozę ir gydymą, komandoje turėtų dalyvauti intervencinis radiologas, kuris ne tik gali atlikti venografiją sindromo diagnozei nustatyti, bet ir vieną iš gydymo būdų – embolizaciją.

Gydymas

CDS sukelto lėtinio dubens skausmo gydymas nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo ar kiaušides supresuojančiais vaistais dažnai yra pirmo pasirinkimo gydymas, iki kol bus galima atlikti invazinį gydymą.

Kiaušidžių embolizacija yra vienas geriausių gydymo metodų, jo efektyvumas svyruoja tarp 70- 100 % Šio gydymo tikslas yra uždaryti dubens venas, kurios sukelia veninį sąstovį. Indikacijos šiam gydymo metodui yra lėtinis dubens skausmas, besitęsiantis > 6 mėnesius, atmetus kitas skausmą galinčias sukelti priežastis, bei ryškios tarpvietės ir perianalinės varikozės.

Giliųjų dubens venų embolizacija

Venų embolizacija atliekama tik patvirtinus ligą transvaginalinio dvikrypčio ultragarso rezultatais. Į tikslines venas įvedami labai ploni kateteriai. Įvedus kateterį, į veną įvedamos specializuotos inertinės platinos spiralės, kurios uždaro veną ir sustabdo refliuksą per dubens venas.  

Procedūra atliekama intervencinės radiologijos skyriuje, taikant vietinę nejautrą arba IV sedaciją. Klikininės studijos nurodo, jog toks gydymo metodas garantuoja didelį klinikinės sėkmės rodiklį (70–85%)  (Borghi C, Dell’Atti Pelvic congestion syndrome: the current state of the literature.. L. Arch Gynecol Obstet 2016;293:291–301) 

Produktai

Untitled design (1)

ANGIO SEAL VIP​

Angio-Seal™ VIP kruajagyslės uždarymo priemonė skirta uždaryti ir sumažinti laiką iki hemostazės bendrosios šlaunikaulio arterijos punkcijos vietoje pacientams, kuriems buvo atliktos diagnostinės angiografijos arba intervencinės procedūros​

Untitled design (1)

RADIFOCUS viela

TERUMO hidrofilinė kreipiamoji viela, padengta poliuretano, hidrofilinės polimerinės dangos, skirta nukreipti kateterį į norimą kraujagyslių sistemos vietą procedūrų metu

Untitled design (2)

RADIFOCUS kateteris

Angiografinis arba diagnostinis TERUMO kateteris angiografinėms procedūroms, naudojamas su kreipiamaja viela: tiekia radioaktyvią terpę ir medžiagas į pasirinktas kraujagyslių sistemos vietas

Untitled design

PROGREAT

TERUMO mikrokateteris su integruota viela, skirtą terapinei embolizacijai ir angiografijai periferinėse kraujagyslėse. Lengva naudoti, atsparus sulenkimams, distalinis lankstumas

Susisiekime

Kilo klausimų ar norite sužinoti daugiau apie mūsų sprendimus? Parašykite ir netrukus mūsų ekspertas su Jumis susisieks.