Search
Close this search box.

Kelio sąnario embolizacija

Kelio sąnario skausmas – viena dažnesnių vyresnio amžiaus žmones kamuojančių problemų, dėl kurios sumažėja fizinis ir socialinis aktyvumas, atsiranda nervų sistemos dirglumas, nemiga ar net depresija.

Osteoartritas (Osteoarthritis) – dažniausia pasaulyje sąnarių liga

Osteoartritas, osteoartrozė – degeneracinė sąnarių liga, susijusi su nuolatiniu sąnarių traumavimu ir senėjimo procesais. Sergant ja, nyksta sąnario paviršių dengianti kremzlė ir formuojasi kaulinės ataugos, trukdančios judėti ir sukeliančios skausmą, užsikirtimo pojūtį. Ligai progresuojant sunyksta kremzlė ir kauliniai paviršiai ima trintis vienas į kitą. Tai sukelia nuolatinį sąnarių skausmą, sąstingį, paslankumo sumažėjimą. Artrozė yra viena pagrindinių sąnarių (kelio ir klubo) protezavimo priežasčių. 

Simptomai

Pagrindiniai požymiai, kurie pasireiškia: sąnario skausmas, jautrumas, ypač po didesnio krūvio ar poilsio. Taip pat sąnario patinimas, padidėjimas, nestabilumas, judesių ribotumas, traškėjimo garsai lankstant sąnarį, kaulų ataugos, kurios formuojasi kaulams trinantis vienas į kitą. 

Gydymas

Sumažinti šiuos simptomus gali padėti masažai, vandens, šilumos ir šalčio procedūros. Naudojamos ir medikamentinis gydymas. Bet jei gydymo metodai neveikia, atrozė pažengia – atliekamas sąnario protezavimas. Taip pat vienas iš naujesnių ir inovatyvesnių metodų, padedantis atsikratyti sąnarių skausmo – arterijų embolizacija. Šis metodas tiek Lietuvoje, tiek ir daugelyje užsienio šalių plačiai taikomas kelio sąnariui.  

Embolizacijos procedūros metu intervencinis radiologas per kirkšnį įveda nedidelį, vos sprindžio ilgio kateterį, per kurį suleidžiamos kraujagysles blokuojančios embolizacinės medžiagos. Taikant šį gydymo metodą, nėra paliečiamas sąnarys, o tik jį maitinančios kraujagyslės. Tokiu būdu yra pristabdomas naujų, skausmą sukeliančių struktūrų formavimasis 

Produktai

Untitled design (4)

HYDROPEARL

HydroPearl yra PEG, biologiškai suderinamos, suspaudžiamos, nekraunamos vaistais ir tiksliai kalibruotos embolizacinės mikrosferos. Galimas platus spalvomis žymimas dydžių asortimentas.

Untitled design (1)

ANGIO-SEAL VIP

Angio-Seal™ VIP kruajagyslės uždarymo priemonė skirta uždaryti ir sumažinti laiką iki hemostazės bendrosios šlaunikaulio arterijos punkcijos vietoje pacientams, kuriems buvo atliktos diagnostinės angiografijos arba intervencinės procedūros

Untitled design (2)

RADIFOCUS

Angiografinis arba diagnostinis TERUMO kateteris angiografinėms procedūroms, naudojamas su kreipiamaja viela: tiekia radioaktyvią terpę ir medžiagas į pasirinktas kraujagyslių sistemos vietas

Untitled design

PROGREAT

TERUMO mikrokateteris su integruota viela, skirtą terapinei embolizacijai ir angiografijai periferinėse kraujagyslėse. Lengva naudoti, atsparus sulenkimams, distalinis lankstumas

Susisiekime

Kilo klausimų ar norite sužinoti daugiau apie mūsų sprendimus? Parašykite ir netrukus mūsų ekspertas su Jumis susisieks.