Search
Close this search box.

Inovatyvus gydymo metodas pristatytas konferencijoje “Ultragarsinė diagnostika 2024″

Klaipėdoje gegužės 31 d. – birželio 1 d. vykusioje mokslinėje praktinėje konferencijoje “Ultragarsine diagnostika 2024. Moters endokrininė sveikata”  bendradarbiaujant su Terumo Europe daugiau dėmesio skirta Dubens veninės pilnakraujystės sindromo temai.

Konferencijos Saulė Bikauskaitė savo pranešimo metu supažindino su Dubens veninės pilnakraujystės sindromu (DVePS). Įprastai  DVePS būdingas dubens venų nepakankamumas ir dubens venų varikozė. Dubens veninės pilnakraujystės sindromo (DVePS) sudedamoji dalis gali būti  chroniškas dubens skausmas (CDS) – pasikartojantis ar nuolatinis pilvo ar dubens skausmas, trunkantis mažiausiai 3–6 mėnesius nesant žinomos dubens etiologijos. Nuo šio skausmo moksliniais domenimis kenčia apie 33% moterų.

DVePS  diagnostiką ir gydymo perspektyvas pristatė LSMU prof. dr. Adrius Gaurilčikas, nurodęs, kad sindromo diagnostikai paprastai naudojamas Magnetinio rezonanso venografijos tyrimas arba, siekiant atmesti kitas priežastis, kompiuterinio ar magnetinio rezonanso tyrimai. Kaip vienas iš gydymo metodų pristatyta minimaliai invazinė procedūra – embolizacija spiralėmis. Šio gydymo klinikinės sėkmės rodiklis labai didelis (70-85 proc.), o jį taikant pacientės jaučia mažiau diskomforto, patiriamos mažesnės išlaidos.

Dalintis:

Susijusios naujienos

Baltijos šalių medikai sėmėsi žinių apie kelio sąnario embolizaciją

Respublikinėje Panevėžio ligoninėje vyko tarptautinė edukacinė programa „Kelio sąnario arterijų embolizacija – nauja, minimali invazinė intervencija”. Baltijos šalių intervenciniams radiologams mokymus vedė Panevėžio ligoninės intervencinės radiologijos skyriaus vedėjas Andrius Pranculis, kuris pristatė inovatyvų gydymo metodą sąnarių skausmui malšinti.

Mikrobangų abliacijos mokymai specialistams iš Serbijos

Bendradarbiaujant su Terumo VUL Santaros klinikose buvo surengta dviejų dienų darbo sesija „Minimaliai invaziniai kepenų vėžio gydymo būdai“, skirti  intervenciniams radiologams ir slaugytojams. Baltijos šalių specialistai buvo pakviesti sužinoti daugiau apie skydliaukės gerybinių mazgų ir kepenų vėžio gydymo strategijas ir minimaliai invazinius metodus naudojant mikrobangų abliacijos procedūras.

Inovatyvūs sprendimai pristatyti tarptautinėje konferencijoje Taline

Tarptautinė konferencija „Į pacientą orientuotos operacinės valdymas“ į Taliną sukvietė daugiau nei 120 Lietuvos, Latvijos ir Estijos slaugytojų, vyriausių slaugos administratorių. Konferencijos tikslas – atkreipti dėmesį į operacinės veiklos organizavimą efektyvinant jos darbą taip, kad didžiausias dėmesys būtų skiriamas pacientui, jo sveikatos stiprinimui.