Search
Close this search box.

RKL operacinėje – moderni inovacija „Išmanusis sandėlis“

RFID (eng. radio frequency identification) automatinis objektų identifikacijos metodas, pagrįstas informacijos saugojimu ir nuotoliniu perdavimu radijo bangų pagalba, sparčiai plinta pasaulyje ir apima vis daugiau svarbių sričių: asmens tapatybės ir kredito kortelės, prekių apsauga, praėjimo kortelės, gyvūnų identifikacija ir t.t.

Inovacijoms atvira Respublikinė Klaipėdos ligoninė pirmoji Baltijos šalyse ligoninės operacinėje įdiegė tris išmaniuosius sandėlius: ausų, nosies, gerklės ir ginekologijos operacinėms bei pagrindiniame operacinės bloke.

„Išmanusis sandėlis“- tai likučių valdymo sistema, leidžianti realiu metu matyti visų sandėlyje esančių rinkinių likučius. Valdymo sistema paremta bevielio identifikavimo technologija todėl programa automatiškai, priklausomai nuo realaus prekių sunaudojimo ir likučių, generuoja naujus užsakymus tiekėjui. Taip užtikrinamas savalaikis rinkinių papildymas“, – modernią inovaciją apibūdina Povilas Norbutas bendrovės AmberCell Solutions, kuri ir įdiegė įrangą RKL, Inovacijų skyriaus vadovas.

Išmaniuose sandėliuose laikomi vienkartiniai sterilūs medicininiai apklotai, jų rinkiniai skirtingoms operacijoms, pvz., klubo protezavimo, laparoskopinei ir kitoms operacijoms.

„Išmanusis sandėlis – labai palengvina vyr. slaugytojo darbą. Anksčiau kiekvieną penktadienį turėdavau skaičiuoti priemonių likučius – kiekvieną apklotą, chalatą ir t.t., ir pateikti užsakymus vaistinei. Dabar tai daro modernus sandėlis. Pro išmanaus sandėlio vartus pravežamos prekės yra automatiškai nuskaitomos ir planšetės ekrane matomas sandėlyje esančių prekių skaičius. Išnešus iš sandėlio pakuotę informacija taip pat nuskaitoma. Sandėlio duomenis mato ir mūsų tiekėjas todėl jis pasirūpina, kad sandėlyje priemonių netrūktų. Man to daryti nebereikia.“, – išmanaus sandėlio privalumais džiaugiasi operacinės vyresnioji slaugytoja Laima Janulienė.

Operacinėje įdiegus modernią inovaciją, pereita prie 100% vienkartinių apklotų naudojimo. Iki tol vienkartiniai apklotai naudoti sąnarių endoprotezavimo ir artroskopinėms operacijoms atlikti ir sudarė apie 10%. Kitų operacijų metu naudota daugkartinė tekstilė.„Po operacijų daugkartinio naudojimo chalatus, apklotus mūsų šeimininkė turėdavo suskaičiuoti, išrūšiuoti, atiduoti į skalbyklą, o iš ten grįžusius skalbinius priimti, surūšiuoti, perlankstyti, sukomplektuoti, supakuoti į krepinį popierių ir atiduoti į sterilizacinę. Tai daug laiko užimantis nelengvas darbas. Dabar naudojami vienkartiniai medicininiai apklotai, po panaudojimo, yra utilizuojami. Vienkartinius chirurginius apklotus galime naudoti ir be išmaniojo sandėlio, bet esmė ta, kad jie dabar atvežami sukomplektuoti į rinkinius ir iki pat durų“, – pasakoja operacinės vyresnioji slaugytoja Laima Janulienė.

Tiekėjai ne tik atveža prekes iki operacinės, taip nuimdami nuo ligoninės vaistinės dalį apkrovos, bet ir išpakuoja rinkinius iš transportavimo dėžių, sudeda pakuotes ant specialių operacinės vežimėlių ir atveža prekes iki sandėlio. To nebereikia daryti skyriaus medikams. Sandėlyje prekes, į jiems skirtas vietas, sudeda operacinės personalas, tačiau tiekėjas pats išveža likusias transportines dėžes, neapkraudamas skyriaus šiukšlėmis. Operacinės personalas džiaugiasi pagerėjusia darbo kokybe, dirbant su vienkartiniais apklotais.

„Pradėję dirbti su vienkartinio naudojimo apklotais, užtikriname ir mūsų pacientų saugumą. Vienkartinio naudojimo apklotai šildo pacientą, jis nepraleidžia drėgmės, pacientas nesušlampa. Visos priemonės – chalatai, apklotai yra sudedami į rinkinius, kuriuose yra ir daugiau medicinos priemonių, pvz., servetėlės arba skalpelio ašmenys. Taip slaugytoja greičiau pasiruošia operacijai, nebereikia atidarinėti papildomų pakuočių, operacinėje mažiau dulkių ir šiukšlių“, – sako Laima Janulienė.

Dėl modernios inovacijos ne tik palengvėjo operacinės personalo darbas, bet ir taupomas medikų laikas. Operacinės vyresnioji slaugytoja tikisi, kad ateityje išmanusis sandėlis apskaitys ir daugiau vienkartinių priemonių.

Teksto šaltinis – RK ligoninė

Dalintis:

Susijusios naujienos

Baltijos šalyse pristatytas naujas Renzan stentas

Birželio 7 d. Šiauliuose vykusioje mokslinėje-praktinėje konferencijoje „Chirurgo pasiekimai ir bendradarbiavimas. Kaip suderinti?“ pristatėme išmanaus optimalių rinkinių tiekimo sprendimą.

Baltijos šalių medikai sėmėsi žinių apie kelio sąnario embolizaciją

Respublikinėje Panevėžio ligoninėje vyko tarptautinė edukacinė programa „Kelio sąnario arterijų embolizacija – nauja, minimali invazinė intervencija”. Baltijos šalių intervenciniams radiologams mokymus vedė Panevėžio ligoninės intervencinės radiologijos skyriaus vedėjas Andrius Pranculis, kuris pristatė inovatyvų gydymo metodą sąnarių skausmui malšinti.