Operacinė – viena iš sudėtingiausių ir brangiausių ligoninės grandžių, turinti tiesioginę įtaką visos įstaigos veiklos efektyvumui. Vis dėlto šiandien daugelis operacinių vis dar veikia vadovaudamosi rankiniais sprendimais: atsargų sekimas atliekamas popieriuje ar Excel lentelėse, pasiruošimas operacijoms nėra standartizuotas, o tiekimo procesai dažnai apsunkinami dėl informacijos vėlavimo ar neefektyvaus koordinavimo tarp padalinių.
Kovo 21 d. Prienų rajone vykusioje nacionalinėje konferencijoje „Darbo operacinėje iššūkiai. Tendencijos. Sprendimai. Galimybės.“, kurią organizavo Lietuvos operacinių slaugytojų draugija (LOSD) ir Vilniaus universitetas, apie šias problemas kalbėta atvirai. Renginys subūrė operacinių vyr. slaugytojas, slaugos vadoves bei kitus sveikatos priežiūros profesionalus, siekiančius sisteminių pokyčių.
Remiantis RAIT tyrimo duomenimis, daugiau nei 80 % operacinėse dirbančio personalo kasdien iki 3 valandų skiria rankiniam atsargų administravimui. Beveik pusė respondentų yra susidūrę su situacijomis, kai operacijos buvo atidėtos dėl pavėluotų ar nepristatytų priemonių.
Konferencijoje pranešėjai pabrėžė ne tik šių iššūkių mastą, bet ir įvardijo sprendimus, kurie jau veikia kitose ligoninėse:
- Įdiegus skaitmeninį planavimą ir optimizavus pacientų srautus, operacinių našumas gali išaugti iki 20 %.
- RFID technologijomis grįstas atsargų sekimas – mažiau klaidų, tikslesnė informacija, mažesnė įtampa komandai.
- Individualizuoti chirurginiai rinkiniai užtikrina greitesnį ir tikslesnį pasiruošimą operacijoms bei padeda sumažinti atliekų kiekį.
- Vertės pagrindu grindžiama sveikatos priežiūra (VBHC) – dėmesys rezultatams, o ne procedūrų skaičiui.
- Pacientų poreikiais grįsta priežiūra – paslaugų modelis orientuojamas į pacientą, o ne į struktūrinius padalinius.
Norint pasiekti realių pokyčių, būtina atsisakyti reaktyvaus problemų sprendimo ir pereiti prie standartizuotų procesų, automatizuoto tiekimo ir sprendimų, grįstų realaus laiko duomenimis.
Šia kryptimi juda vis daugiau ligoninių, o „AmberCell Solutions“ komanda prisideda kaip partneris, padedantis įdiegti išmanius sprendimus, kurie palengvina pasiruošimą operacijoms, optimizuoja atsargų valdymą ir mažina personalo apkrovą.
Operacinių modernizavimas – tai ne tik technologinis žingsnis pirmyn, bet ir esminis pamatas efektyviai, tvariai ir pacientui palankiai ligoninei.





