Search
Close this search box.

Pirmą kartą Baltijos šalyse atlikta aortos lanko individualaus stentgrafto implantacija

Pirmą kartą Baltijos šalyse Vilniaus universiteto ligoninės Santarų klinikos Radiologijos ir branduolinės medicinos centro intervencinės radiologijos skyriaus gydytojas intervencinis kardiologas Andrius Berukštis ir intervencinis radiologas Rokas Girčius atliko aortos lanko individualaus stentgrafto implantaciją. Iki šiol aortos lanko išsiplėtimas ar plyšimas buvo gydomas tik chirurginiu būdu, atliekant labai sudėtingą ir ilgą, pacientą traumuojančią operaciją.

Gydytojai šią procedūra atliko naudodami individualų, pagal specialų užsakymą Terumo Aortic kompanijos pagamintas RELAY CUSTOM aortos lanko stentgraftą.  Aortos lanko aneurizmos gydymas dengtu stentgraftu vyksta su bendra nejautra, kontroliuojant rentgenu. Stentgraftas (sintetiniu audiniu – graftu – dengtas metalinis karkasas) pagamintas individualiai pagal pacientės anatomiją su skylėmis, į kurias įkišami papildomi stentai galvos arterijoms.

Gydytojai procedūrai ruošėsi labai atidžiai, parinkdami įvairių papildomų priemonių galimų komplikacijų išvengimui arba sumažinimui. Ši procedūra tiek jos metu, tiek pooperaciniame periode daug mažiau rizikinga nei atliekant atvirą širdies ir aortos operaciją, tačiau taip pat gana sudėtinga, nes intervencija daroma aortos lanko srityje – daugiaetapės manipuliacijos vykdomos labai svarbioje kraujotakos vietoje, iš kurios kraujas stambiomis kraujagyslėmis patenka į galvą, rankas ir žemiau – pilvo sritį ir kojas, todėl tokio tipo procedūros laikomos aukščiausio lygio implantacijomis.

Daugiau skaitykite:

Dalintis:

Susijusios naujienos

Baltijos šalių medikai sėmėsi žinių apie kelio sąnario embolizaciją

Respublikinėje Panevėžio ligoninėje vyko tarptautinė edukacinė programa „Kelio sąnario arterijų embolizacija – nauja, minimali invazinė intervencija”. Baltijos šalių intervenciniams radiologams mokymus vedė Panevėžio ligoninės intervencinės radiologijos skyriaus vedėjas Andrius Pranculis, kuris pristatė inovatyvų gydymo metodą sąnarių skausmui malšinti.

Mikrobangų abliacijos mokymai specialistams iš Serbijos

Bendradarbiaujant su Terumo VUL Santaros klinikose buvo surengta dviejų dienų darbo sesija „Minimaliai invaziniai kepenų vėžio gydymo būdai“, skirti  intervenciniams radiologams ir slaugytojams. Baltijos šalių specialistai buvo pakviesti sužinoti daugiau apie skydliaukės gerybinių mazgų ir kepenų vėžio gydymo strategijas ir minimaliai invazinius metodus naudojant mikrobangų abliacijos procedūras.

Inovatyvūs sprendimai pristatyti tarptautinėje konferencijoje Taline

Tarptautinė konferencija „Į pacientą orientuotos operacinės valdymas“ į Taliną sukvietė daugiau nei 120 Lietuvos, Latvijos ir Estijos slaugytojų, vyriausių slaugos administratorių. Konferencijos tikslas – atkreipti dėmesį į operacinės veiklos organizavimą efektyvinant jos darbą taip, kad didžiausias dėmesys būtų skiriamas pacientui, jo sveikatos stiprinimui.