Search
Close this search box.

Pasisakykite  už medicinos prietaisų instrukcijų (IFU) teikimą elektronine forma

Šiuo metu Europos Sąjungos (ES) Komisija svarsto galimybę leisti visų medicinos prietaisų instrukcijas pateikti elektronine forma (eIFU). Tokia galimybė sutaupytų milijonus tonų popieriaus kasmet sunaudojamo instrukcijoms spausdinti bei padėtų greičiau rasti ne tik reikalingo prietaiso instrukciją, bet ir jame esančią konkrečią informaciją.

Siekdami paremti ES komisijos sprendimą už eIFU, kviečiame Sveikatos priežiūros specialistus iki spalio 11 dienos užpildyti ES komisijos apklausą štai ČIA ir pareikšti savo nuomonę dėl medicinos prietaisų instrukcijų pateikimo elektronine forma.

Medicinos priemonių instrukcijų teikimas eIFU yra:

  • Ekologiškas: Elektroninės naudojimo instrukcijos (eIFU) yra gamtai draugiškas sprendimas, nes padeda sumažinti popieriaus naudojimą ir išsaugotų milijardus popieriaus gaminimui nukertamų medžių.
  • Prieinamas: eIFU yra prieinamos bet kuriuo metu ir iš bet kurios pasaulio vietos. Rasti reikiamą instrukciją galima kompiuteriu, planšete ar išmanieji telefonu.
  • Patogus: Elektroninėse instrukcijose galima greitai surasti konkrečią informaciją naudojantis paieškos funkcija. Be to, galima pasirinkti kalbą, reguliuoti šrifto dydį, peržiūrėti iliustracijas ir vaizdo įrašus, kad būtų lengviau suprasti ir įsisavinti informaciją.
  • Aktualus:  Informacija elektroninėse instrukcijose gali būti lengvai papildoma ir atnaujinami, jei naudojami medicininiai prietaisai yra patobulinami.
  • Teikiate pirmenybę popieriui? Jei visgi pageidautumėte popierinių instrukcijų, visada galėtumėte nemokamai užsisakyti popierinę kopiją pagal Europos eIFU reglamentą.

Daugiau informacijos apie medicinos prietaisų instrukcijų skaitmenizavimą rasite ČIA (anglų k)

Dalintis:

Susijusios naujienos

Šiuolaikinės moterys pirmenybę teikia minimaliai invazyviai medicinai

Esminis klausimas medicinoje išlieka tas pats: kaip kuo greičiau, efektyviau ir su minimaliais šalutiniais poveikiais padėti pacientui pasveikti, kad jis kuo greičiau grįžtų į įprastą gyvenimą. Minimaliai invazinės procedūros dažnai yra atsakymas į šį klausimą, nes jų esmė ir tikslas būtent toks – užtikrinti efektyvų gydymą, kuo mažiau paveikiant paciento organizmą.