Intervencinės radiologijos specialistai sėmėsi žinių VUL Santaros klinikose

VUL Santarų klinikose veikiančiame kompetencijų centre surengti tęstiniai mokymai intervencinės onkologijos specialistams iš Latvijos Rygos rytų Universitetinės ligoninės ir Pauls Stradiņš klinikinės Universiteto ligoninės. Dviejų dienų mokymuose „Minimaliai invazyvūs kepenų ir skydliaukės vėžio gydymo sprendimai“ įgyvendinti bendradarbiaujant su Terumo Europe vykdant Learning Edge Programą, kuriuose dalyvavę gydytojai intervencinės radiologijos ir chirurgijos profesionalai patirties sėmėsi iš patyrusių VUL Santaros klinikų gydytojų intervencinių radiologų dr. Donato Jociaus ir dr. Mariaus Kurmino  bei pilvo chirurgo dr Roko Račkausko.

Mokymų dalyviai patirties sėmėsi tiek semdamiesi žinių kolegų  paskaitose, tiek dalyvaudami keliose gyvai atliekamose minimaliai invazyviose vėžio gydymo procedūrose: Dr. Donatas Jocius atliko kepenų metastazių gydymo kokybinės abliacijos procedūrą naudojant Terumo TATO mikrobangų abliacijos sistemą kartu su CASCINATION CAS-One IR sistema, kuri palengvina sprendimų priėmimą procedūros metu užtikrindama matomumą ir tikslumą, pasirinkto gydymo metodo patvirtinimą ir vertinimą, taip užtikrinant pacientų saugumą ir procedūrų efektyvumą.

Antroji mokymų dalis buvo skirta minimaliai invazyviems skydliaukės gydymo sprendimams pristatyti, kuriuos vedė intervencinis radiologas gydytojas dr. Juozas Jarašūnas.  Edukacijos metu gydytojas pasidalino vertingomis įžvalgomis ir praktiniais patarimais, pasidalindamas praktine patirtimi atliko skydliaukės mikrobangų abliaciją.

Mikrobangų abliacija yra naudojama intervencinėje radiologijoje kepenų, plaučių, kaulų, skydliaukės ir kt. vėžiui gydyti. Ši minimaliai invazyvi procedūra leidžia taikyti lanksčius gydymo būdus ir suteikia didelę naudą pacientams: trumpesnį hospitalizacijos laiką, greitesnį atsistatymą ir grįžimą į įprastą gyvenimo ritmą po intervencijos, mažesnes komplikacijų tikimybes. Šių mokymų tikslas – suteikti gydytojams galimybę kuo daugiau sužinoti apie pažangias vėžio gydymo metodikas pristatant minimaliai invazyvių gydymo metodų indikacijas ir kontraindikacijas, galimas komplikacijas, akcentuoti svarbius aspektus prieš pradedant atlikti minimaliai invazyvias procedūras. Vieno centro patirtis taikant įrodymais grįstą minimaliai invazyvių kepenų onkologinių sprendimų spektrą, įskaitant chirurgiją, abliaciją, TACE, TARE ir elektrochemoterapiją.

Dalintis:

Susijusios naujienos

Šiuolaikinės moterys pirmenybę teikia minimaliai invazyviai medicinai

Esminis klausimas medicinoje išlieka tas pats: kaip kuo greičiau, efektyviau ir su minimaliais šalutiniais poveikiais padėti pacientui pasveikti, kad jis kuo greičiau grįžtų į įprastą gyvenimą. Minimaliai invazinės procedūros dažnai yra atsakymas į šį klausimą, nes jų esmė ir tikslas būtent toks – užtikrinti efektyvų gydymą, kuo mažiau paveikiant paciento organizmą.