Edukacija apie mikrosferų naudojimą radioembolizacijoje

Kasmet iki 10 mln. Europos pacientų naudojasi branduolinės medicinos vaizdinimo priemonėmis diagnozuojant įvairias ligas. Branduolinės medicinos sprendimai naudojant radioaktyviuosius izotopus yra itin svarbūs kovojant su vėžiu visuose sveikatos priežiūros etapuose.

„Ambercell Solutions“ vadybininkė  Egle Venslovaitė-Giedrė dalyvavo pirmoje Terumo Europe organizuotoje mokymų programoje apie radioaktyvių dalelių naudojimą intervencinėje onkologijoje, kurios metu siekta išsamiau susipažinti mikrosferomis, kurios naudojamos radioembolizacijos procedūrose diagnozuojant ir gydant kepenų vėžį.

Skirtingai nei sisteminis gydymas, veikiantis visą organizmą, radioembolizacija yra lokalus gydymo metodas, kurį naudojant maksimalus radiacinis efektas koncentruojasi navike ir aplinkiniame kepenų audinyje.

Siekiant paveikti naviko židinį iš vidaus, naudojami didelę radiacinę energiją skleidžiantys izotopai. Taikant branduolinės medicinos gydymo metodą – radioembolizaciją, – naudojamas radioaktyvaus holmio izotopas (Ho 166), kuris yra teikiamas polimerinių mikrosferų (mikrogranulių) pavidalu. 

Minimaliai invazinės intervencinės procedūros metu holmio mikrosferos yra paskleidžiamos naviko audinyje, o izotopo skleidžiama beta spinduliuotė veikia naviko biologiją ir skatina naviko ląstelių žūtį. Holmio izotopas turi unikalių savybių, kaip papildomai skleidžiama mažos energijos gama spinduliuotė ir paramagnetinė spinduliuotė, dėka kurių izotopas matomas diagnostinėje įrangoje. Tai leidžia itin tiksliai planuoti procedūrą ir apskaičiuoti individualiai paskiriamo radioaktyvumo dozę, kad gydymas būtų kuo sėkmingesnis ir neturėtų rimtų pašalinių poveikių.

Šie mokymai padės geriau suprasti produkto fizikines ir chemines savybes, suteiks praktinių žinių apie paruošimą bei naudojimą. 

Dalintis:

Susijusios naujienos

Konferencijoje Rygoje – CTO PCI transliacija iš Klaipėdos

Tradicinė, Rygos Rytų klinikinės univeristetinės ligoninės organizuojama CTO Days konferencija yra skirta CTO diagnozei ir jos gydymo būdams. Jau 16-tą kartą vykusi konferencija subūrė CTO PCI ir vainikinių arterijų gydymo situacijose besispecializuojančius intervencinius kardiologus.

Konferencijos „Darbo operacinėje: iššūkiai, tendencijos, sprendimai, galimybės“ dalyviai 2025 m. kovo 21 d.

KONFERENCIJOJE – DĖMESYS OPERACINIŲ DARBO EFEKTYVUMUI

Kovo 21 d. Prienų rajone vykusioje konferencijoje, skirtoje operacinių vyr. slaugytojoms ir slaugos vadovėms, aptarti vienos sudėtingiausių ligoninės sričių – operacinių – valdymo iššūkiai. Nors ši sritis reikalauja daugiausia išteklių, joje vis dar dažnai susiduriama su rankiniais procesais, neefektyviu tiekimu ir laiko švaistymu.