Šiuolaikinis požiūris į vėžio gydymą yra neatsiejamas nuo Intervencinės onkologijos (IO), tačiau nepaisant daugybės Intervencinės onkologijos privalumų, Baltijos šalyse IO metodai vėžiu sergančių ligonių gydymui naudojami nepakankamai. Siekiant, kad visi inovatyvūs vėžio gydymo būdai būtų prieinami pacientams, būtina identifikuoti iššūkius ir spręsti problemas lemiančias lėtesnę IO plėtrą Baltijos šalyse.
Šių metų Baltijos šalių radiologijos kongrese specialistai iš Lietuvos, Latvijos bei Estijos rinkosi aptarti IO iššūkius ir ateitį Baltijos šalių regione. Specialios, tik Intervencinei onkologijai skirtos sesijos metu Dr. Algimantas Šimkaitis aptarė IO situaciją Baltijos šalyse bei pristatė šio gydymo ekonominio naudingumo aspektus. Dr. Donatas Jocius pasidalijo įžvalgomis apie patirtį ir iššūkius diegiant IO metodus Lietuvoje, Dr. Nauris Zdanovskis aptarė Latvijos pažangą, o Dr. Martin Reim dalinosi patirtimi IO metodais gydant vėžiu sergančius ligonius Estijoje. Profesorius Stefan Weber aptarė revoliucines Kokybinės abliacijos naudas gydant vėžio pacientus visoje Europoje, profesorius Donatas Vajauskas pristatė SIRT (Selektyvi intraarterinė radio terapija) onkologinių ligonių gydime, o Dr. Ainos Kratovskos moderuojamos diskusijos metu buvo aptarti galimi sprendimai siekiant skatinti IO plėtrą ir IO srityje dirbančių specialistų bendradarbiavimą.
Intervencinė onkologija (IO) atstovauja naują požiūrį į vėžio gydymą, tačiau Baltijos šalyse jos potencialas dar nėra pilnai išnaudotas. Efektyvus bendradarbiavimas tarp specialistų, žinių dalijimasis ir investicijos į sveikatos priežiūros inovacijas yra būtini, kad pacientams Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje būtų prieinami šiuolaikiniai, minimaliai invazyvūs ir gyvybes gelbstintys gydymo sprendimai.