Search
Close this search box.

Atlikta pirmoji kepenų naviko elektrochemoterapija naudojant Cas One IR

VUL Santarų klinikose kovo pabaigoje buvo pirmą kartą atlikta kepenų naviko elektrochemoterapija naudojant Cascination sprendimų priėmimo sistemą Cas One IR.

Elektrochemoterapijos metu naudojant šią dirbtiniu intelektu valdomą navigacinę sistemą atliekama mažiau kompiuterinio tomografo skenavimų, todėl pacientas gauna mažesnį spinduliuotės kiekį, tuo pačiu procedūra trunka mažiau laiko.

Procedūros metu naviguodamas ir remdamasis Cas One-IR duomenimis, intervencinis radiologas Donatas Jocius procesą atlieka preciziškai tiksliai, nes tinkamai nukreipiant gydymo metu naudojamus elektrodus pataiko tiesiai į vėžinių ląstelių pažeistą vietą  – tokiu būdų išsaugomi aplinkiniai audiniai, paciento atsistatymo laikotarpis trumpesnis nei taikant chirurgines intervencijas.

Elektrochemoterapija yra elektrinių impulsų ir vaistų nuo vėžio metodų derinys, gana naujas, inovatyvus vėžio gydymo metodų papildymas. Procedūra apima sinerginį elektros impulsų taikymą ir chemoterapiją, kai specializuoti elektrodai yra tiesiogiai įterpiami į naviką ir aplink jį. Elektrodais perduodami trumpi elektriniai impulsai sukuria trumpalaikes poras naviko ląstelių membranose (elektroporacija), todėl chemoterapiniai vaistai geriau prasiskverbia į naviko ląsteles ir taip pagerina jų efektyvumą. 

Dalintis:

Susijusios naujienos

Šiuolaikinės moterys pirmenybę teikia minimaliai invazyviai medicinai

Esminis klausimas medicinoje išlieka tas pats: kaip kuo greičiau, efektyviau ir su minimaliais šalutiniais poveikiais padėti pacientui pasveikti, kad jis kuo greičiau grįžtų į įprastą gyvenimą. Minimaliai invazinės procedūros dažnai yra atsakymas į šį klausimą, nes jų esmė ir tikslas būtent toks – užtikrinti efektyvų gydymą, kuo mažiau paveikiant paciento organizmą.